nasza świątynia

 

 

 

 

[powrót do strony głównej]


NASZA ŚWIĄTYNIA


Dzięki Waszej ofiarności i pomocy powstaje nowy, piękny kościół.

Bóg zapłać za wszelkie dobro i zrozumienie,

a szczególnie za dar serca w II niedzielę miesiąca.

Niech Opatrzność Boża wynagradza stokrotnie Wasze zaangażowanie, zarówno modlitewne jaki i materialne..

 

Nastąpiła zmiana konta naszej parafii Opatrzności Bożej.
 

P K O BP 0/III Szczecin – nr
24 1020 4812 0000 0102 0056 8204
 

 


ks. Tadeusz Szponar

proboszcz

 


 

Z PLACU BUDOWY

 

(31.12.06) Z pomocą Opatrzności Bożej i materialnemu wsparcia wielu – radujemy się nowym kościołem. Tak wiele prac budowlanych wykonano w minionym roku, tylko wspomnę o niektórych, mi.in.; wykonaniu sufitu z ociepleniem, zakup granitu i położenie posadzki granitowej przez ekipę górali, wykonanie ławek, oraz balustrady na chórze, oświetlenie nawy głównej i prezbiterium, wykonanie drzwi dębowych do kościoła i wiele innych prac, których nie sposób dziś wymienić ... - Jeszcze raz mówię Bóg zapłać, wszystkim i każdemu z osobna za tak ofiarne wsparcie tego dzieła ku czci Bożej Opatrzności. Pozostało nam wiele do zrobienia, jednaj najpierw musimy wywiązać się z płatnościami za wykonane prace mi. za nagłośnienie, za ławki, wycieraczki, kostkę granitową oraz pozostało spłacić pożyczki ...

*

 

(10.12.06) Zakończyliśmy montaż balustrady na chórze. Koszt tego przedsięwzięcia 6,500zł. Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary, szczególnie te w II Niedzielę m-ca, jako dar serca. Z roznoszonymi opłatkami p. Kościelny Witold Przybylski zostawia prośbę o wsparcie naszego dzieła budowy. Tak wiele mamy zobowiązań finansowych Wspomnę tylko o racie za daszek nad wejściem głównym, za kostkę brukową czy stolarkę. Stąd bardzo dziękuję za każdą ofiarę na naszą wspólną budowę.

 

*

 

(03.12.06) W minionym tygodniu wykonano daszek z polistyrenu nad wejściem głównym oraz chodnik z kostki brukowej. Trwały prace przy oświetleniu kościoła. Zakończono prace przy nagłośnieniu nowej świątyni. Koszt nagłośnienia ok. 20 tyś. zł. Wykonano wycieraczki na wejście główne i wejścia boczne. Koszt dość znaczny ale jest to nieodzowne aby utrzymać czystość na pięknej posadzce granitowej.
W tym tygodniu będzie montowana drewniana barierka na chórze oraz prace wykończeniowe tzw. kosmetyka ...
Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary na naszą budowę. Mamy poważne zadłużenia finansowe w związku z wykonanymi pracami.

 

*

 

 

(26.11.06) Trwają prace wykończeniowe. Zamontowano konstrukcję zadaszenia nad głównym wejściem oraz trwają przy wykończeniu oświetlenia (...) Serdeczny Bóg zapłąć za wszelkie ofiary składane na nasz piękny kościół.
Szczególnie dziękuję za piękne posprzątanie nowego kościoła; w piątek - p. Tadeuszowi Jetka, Teresie i Józefowi Kuba, Marii i Mirosławowi Sienkiewicz, Mariuszowi Rajskiemu, Leszkowi Czerskiemu, Witoldowi Przybylskiemu oraz za piękne wymycie okien w sobotę lektorom - Michałowi i Kubie Rajskim, Sergiuszowi Białemu, Pawłowi Majewiczowi, Jadwidze Sobieszak, Elżbiecie Majewicz, Leszkowi Czerskiemu, Wiesławowi Steinke, Leszkowi Szutra, Waldemarowi Sala, Tadeuszowi Turowskiemu, Walentynie i Janowi Biały, Zbigniewowi Zawal.

 

*

 

(19.11.06) W minionym tygodniu rozpoczęto kładzenie kostki brukowej przed wejściem głównym oraz zamówiliśmy duże wycieraczki tzw. przemysłowe przed wejście i kratownice przy drzwiach bocznych. W tym tygodniu dotrze kolejna partia ławek. Poszukujemy fundatorów poszczególnych ławek.
Za wszelkie ofiary które składacie na naszą wspólną budowę – serdeczny Bóg zapłać!

 

 

*

(12.11.06) W minionym tygodniu kontynuowano prace malarskie i wykończeniowe. Z finalizowano zabezpieczenie i wejście na chór. Te prace kosztowły 5 tyś. zł.
W najbliższym czasie chcemy położyć kostkę brukową przed głównym wejściem oraz daszek nad dębowymi drzwiami.
W miniony piątek posprzątaliśmy z grubsza posadzkę. Przyszło tylko dwie panie (Teresa Kuba i Ewa Rogozińska) i kilku mężczyzn. Dziękuję im za wielki trud jaki podjęli. Niech Opatrzność Boża im wynagrodzi.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary które składacie na naszą wspólną budowę ...

 

*

 

(29.10.06) Wznosimy razem świątynię ku czci Opatrzności Bożej. Składam serdeczny Bóg zapłać za tak ofiarne zaangażowanie w naszą wspólną budowę. Pozostało nam do skończenia niewiele niebawem będziemy mogli się wprowadzić do nowego kościoła. Zakupiliśmy tabernakulum i świeczniki oraz krzyż procesyjny. Zapraszamy sponsorów paramentów liturgicznych. W minionym tygodniu wykonawca drzwi powiedział ostateczną cenę 16 tyś. zł. Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary na dokończenie budowy

 

*

 

(22.10.06) Bóg zapłać za wszelkie ofiary na dokończenie budowy. W minionym tygodniu ekipa budowlana firmy „Czwórka” wykańczała wnętrza zakrystii.
W najbliższym czasie nastąpi montaż nagłośnienia. Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia ok. 20 tyś. zł.
W tym tygodniu czeka nas jeszcze zakup nowego tabernakulum oraz cztery świeczniki na ołtarz i krzyż procesyjny z mosiądzu. Poszukujemy fundatorów, których chcemy uwiecznić poprzez wygrawerowanie na poszczególnych paramentach.

 

 

*

 

(08.10.06) W miniony czwartek dostarczono 20 ławek do nowego kościoła. Powoli finalizujemy sprawy nagłośnienia i mam nadzieję, że niebawem uda nam się uroczyście dokonać konsekracji nowej świątyni ku czci Bożej Opatrzności.
Dziś po Mszy św. są rozprowadzane tzw. gadżety z nadrukiem Opatrzność Boża oraz cegiełki na dokończenie budowy.

 

*

(01.10.06) Poświęcenie i konsekracja przesuwa nam się w czasie. Powoli finalizujemy wystrój wnętrza. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace przy montowaniu ołtarza i dwóch ambonek marmurowych. Koszt tych prac 40 tyś. zł. Poszukujemy fundatorów, których chcemy uwiecznić na ścianie ołtarza czy ambonek.
W najbliższym tygodniu będą montowane ławki. Na razie pierwsza partia 20 sztuk. Może zmobilizują sie poszczególne rodziny aby ufundować poszczególne ławki. Pragniemy tych fundatorów umieścić na poszczególnych ławkach.
W przyszłą drugą niedzielę m-ca będziemy rozprowadzać breloczki, długopisy, kubki itp., jako cegiełki na dokończenie budowy. Serdeczny Bóg zapłać za systematyczne wpłaty na naszą budowę ...
 

*

 

(24.09.06) W minionym tygodniu wstawiono piękne dębowe drzwi wejściowe do nowego kościoła oraz trwają prace przy ołtarzu z marmuru.
Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na nasz kościół.

 

*

(10.09.06) W minionym tygodniu trwały prace elektryczne oraz zamontowano drzwi antywłamaniowe do zakrystii. W tym tygodniu będą montowane drzwi główne do nowego kościoła. Poszukujemy fundatorów drzwi oraz ławek.
Bóg zapłać za każdą złotówkę złożoną na naszą budowę. Niech Bóg w swojej łaskawości obdarza wszystkich naszych dobrodziejów potrzebnymi łaskami.
 

*

 

(27.08) Finalizujemy prace końcowe w naszym kościele. W minionym tygodniu spłaciliśmy ostatnią ratę za posadzkę granitową. Serdeczny Bóg zapłać naszym dobrodziejom, szczególnie Panu Jarosławowi za wsparcie tego dzieła ku czci Opatrzności Bożej. Dziękuję za każdą złotówkę na nasz kościół, szczególnie za systematyczne wpłaty czy to na konto parafialne, czy tez na tace w II Niedzielę miesiąca.

 

 

*
(30.07.2006) Trwają prace przy ołtarzu z marmuru i wystroju z mosiądzu projektu p. profesora Andrzeja Pasoń z Krakowa.
Zakupiono kolejne drzwi do zakrystii i salki.
Kolejny etap to wykonanie drewnianej balustrady na chórze.
Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą świątynię Opatrzności Bożej, szczególnie za te składane w II Niedzielę m-ca jako dar serca od każdej rodziny.

 

*

 

(9.07.06)Trwają prace przy wykonywania ołtarza z marmuru, ławek oraz drzwi dębowych. Szukamy sponsorów na oświetlenie kościoła. Może firma oświetleniowa lub indywidualni biznesmeni ... Bardzo dziękuję za systematyczne ofiary – dar serca w II Niedzielę m-ca.

 

*
(18.06) W tym tygodniu kończymy posadzkę w nowym kościele. Zbliża się dzień z finalizowania tych prac. Serdeczny Bóg zapłać za ofiary na naszą wspólną budowę, szczególnie za te wykupiony symboliczne płyty marmurowe za 150 zł.
Niech Bóg w swojej hojności wynagradza stokrotnie.

 

*

 

(4.06.06) Od poniedziałku ostro ruszyliśmy z pracami przy posadzce. Ekipa z gór w minionym
tygodniu położyła prawie 400 m2 granitu. Naszym zadaniem jest zapewnienie utrzymania dla 5-ciu pracowników. Bóg zapłać p.Ani za trud żywienia w/w.
Prosimy o zmobilizowanie i ożywienie serc sąsiadów, aby każdy miał swój udział w tym etapie budowy. Posadzka jest niepowtarzalna i chyba najładniejsza w Szczecinie ... Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą wspólną budowę. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne ...

*

 

(28.05.06) Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę. W minionym tygodniu mogliśmy zapłacić kolejną ratę za malowanie kościoła oraz za prace przy nagłośnieniu. Niech Opatrzność Boża wynagradza stokrotnie.

 

*

 

(14.05.06) W minionym tygodniu wykonywano prace tynkarskie wewnątrz kościoła. Prace wykonywała Firma „Czwórka”, której dyrektoruje p. Czyżewicz.
Zaś 21 maja przystępuje ekipa posadzkarzy z „gór”, by położyć przygotowany granit. Na ten etap budowy potrzeba wiele finansów, stąd serdeczny Bóg zapłać za każdą złotówkę na naszą wspólną budowę. Szczególnie dziękuję za te ofiary złożone w tę – drugą niedzielę m-ca, jako dar każdej rodziny na kościół ku czci Bożej Opatrzności.

 

*

 

(07.05.06) W minionym tygodniu zakończyliśmy malowanie nowego kościoła. Koszt tego przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 50 tyś. zł. W najbliższym czasie tj. od 15.V. przystępujemy do kładzenia posadzki granitowej. Piękny granit już od czwartku złożony w 60 skrzyniach na placu przy kościele. Czeka nas wielki wysiłek finansowy. Zachęcam wszystkich mieszkańców Majowego do włączenia się w to dzieło. Może spróbujemy namówić i tych z naszych bloków, którzy rzadko przychodzą, aby wykupili przynajmniej jedną płytkę granitową 60 x 60cm. Przecież każdy wierzący korzysta z kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję tym którzy systematycznie co miesiąc w II Niedzielę ofiarują mniej czy więcej ze swego skromnego budżetu na to nasze wspólne dzieło.

 

*

 

( 30.04.06) Powoli kończymy malowanie kościoła. Koszt tych prac ok. 45 000 .zł. Mamy jeszcze pewne zobowiązania finansowe z tym związane.
W czwartek przyjeżdża transport z gotową posadzką granitową.

W połowie maja firma Wolski i spółka z gór – przystąpi do kładzenia płytek. Gorąco proszę o wsparcie tej ogromnej inwestycji...

 

*

(23.04.2006) Trwają intensywne prace przy malowaniu nowego kościoła. Gromadzimy intensywnie środki na spłatę posadzki granitowej. Ostatni rachunek opiewa na kwotę 49 111 zł. Serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz naszego nowego kościoła.

 

*

 

(17.03.2006) Trwają prace przy malowaniu kościoła i wykańczaniu wnętrz. Te prace wykonuje firma - „Świder i Syn”. Kolejny etap to położenie posadzki granitowej. Pozostała nam do spłaty rata za gotowe już płytki granitowe - 49 111 zł. W nowym kościele będzie 40 ławek o dł. 4m każda. Koszt całkowity z transportem i montażem jednego miejsca ławki - 220 zł.

 

 

*

(09.04.06) Bóg zapłać za wszelkie ofiary na naszą budowę. Przystępujemy do malowania nowego kościoła. Jest już gotowy projekt ołtarza z granitu ROSSO VERONA I CARRARA BIANCO GIOIA. Wizualizacja na tablicy ogłoszeń.

*

 (12.03.06) W minionym tygodniu wpłaciliśmy kolejną ratę na posadzkę granitową, jednak z najbliższych prac czeka nas najpierw malowanie nowego kościoła. Czekamy na ustąpienie mrozów. Równolegle trwają prace przy wykonaniu głównych drzwi oraz ołtarza.

*

(26.02.06)  Jest już projekt ławki. Jest pilna sprawa zakupu drzewa – poszukujemy sponsorów ...

*